Kıbrıs Gayrimenkul Yatırımı Danışmanlığı

Kıbrıs Gayrimenkul Yatırımı Danışmanlığı

PROJE SATIŞI

Son yıllarda özellikle yeni konut projelerinde artışlar yaşanmaya başladı. Gayrimenkul sektörü için öneme sahip olan yeni konut projelerinde satış yapan danışmanlar, yatırım danışmanlığı konusunda uzman kişilerdir. Yeni konut proje satışında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bunlar; projenin özelliklerini ön plana çıkartmak, fiyat ve ödeme avantajlarını anlatmak, yatırım getirisi tahminlerinde bulunmak gibi önemli noktalardır.

Uzman ve alanında deneyimli kadromuzla verdiğimiz yurt içi ve yurt dışı danışmanlık hizmetlerinde Exen Invest olarak yatırım ve değer artışı yüksek, geri dönüş süresi kısa olan, döviz kira getirisi sağlayan çeşitli danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Türkiye konut projeleri ve son yıllarda gelişmekte olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti projelerimiz ile konut, arsa ve arazi, ticari gayrimenkul gibi birçok alternatifi sizlerle bir araya getiriyoruz.

Proje satışı sürecimizde, proje ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapıyoruz. Projenin güçlü ve zayıf yönlerini belirliyoruz. Yol haritamızı belirlerken bölge pazar analizi ile birlikte rekabetçi piyasa koşullarını ölçümlüyoruz. Hedef müşterileri doğru belirleyen tecrübeli ekibimiz ile pek çok yatırımcıya doğru yatırımlar yaptırarak kazanç sağlamalarında bugüne kadar önemli roller üstlendik ve üstlenmeye devam ediyoruz.

Hukuk departmanımız, digital marketing, satış sonrası destek ekibimiz ve misafir karşılama hizmetlerimiz ile sektörde en etkin organizasyonlardan biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

ARSA ARAZİ GELİŞTİRME VE SATIŞ SÜRECİ

Arsa ve Arazi Danışmanlığı hizmeti size en uygun portföy alternatiflerini sunmak üzere çeşitli süreçler geliştirir. Belediye imar uygulamalarından toprak altı bilgilere, şehir gelişim raporlarından arazi kullanım alanlarına bir süzgeçten geçirilerek hazırlanan arsa arazi geliştirme ve satış süreci, yatırımınızı şansa bırakmayacak tüm planlamayı kapsar.

Exen Invest olarak kullanmış olduğumuz teknolojik altyapı ve yaşama geçtiğimiz günden günümüze kadar edindiğimiz network sayesinde, orta ve uzun vadeli getiri beklentisi içinde olduğunuz yatırımları, kısa vadeli getiri sağlayacak şekilde geliştiriyoruz. Böylece yıllık %30 ila %50 arasında bir yatırım getirisi sağlayarak, diğer yatırım araçlarına göre senelik bazda üstünlük elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Emlak danışmanlığı kapsamında arazi geliştirme planları, ticari amaç gözetilerek yapılır. Arazi geliştirme süresinde öncelikli olarak hukuki işlemlerinin tamamlanması gerekir. Arazilerin geliştirilmesi ve satış sürecinde şu adımlar izlenir.

 • Arsanın seçimi
 • Arsanın hangi amaçla kullanılacağı
 • Fizibilite değerlendirmeleri
 • Maliyet hesaplaması, bütçe planlaması ve mimari tasarım süreçleri
 • Finansman sağlanması
 • Tanıtım ve pazarlama süreçleri
 • Satış ve kiralama süreçleri

Bütün bu aşamaların gerçekleşmesi sürecinde en büyük yardımcınız yatırım danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmak olacaktır. Arazi geliştirmeye dair işlemlerde yerli ve yabancı yatırımcılar için sunduğumuz tüm planlama, geliştirme ve satış sürecinde müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya büyük bir önem veriyoruz.

TİCARİ GAYRİMENKUL

Gayrimenkul satışı seçenekleri içinde oldukça sık gerçekleştirilen ticari gayrimenkul, ticari ve perakende kullanımlar için kullanılan bir mülk türü olarak ifade edilir. Ticari gayrimenkule yatırım yapma süreci; özellikle ticari kiracıları barındırmak için tesisler satın almak ya da geliştirmektir. Ticari gayrimenkul yatırımcılarını konut gayrimenkul yatırımcılarından ayıran en önemli nokta, binalarını işletmelere kiralayarak konut kiracılarından değil işletmelerden kira almalarıdır.

Exen Invest olarak, Türkiye ve KKTC’de ticari gayrimenkul alanında geniş bir portföy sunuyoruz. Ticari gayrimenkuller çeşitli nedenlerle kullanılabilir, ancak genellikle 5 kategoriye ayrılırlar.

 • Ofis

En popüler ticari gayrimenkul çeşitlerinden biri ofistir. Bu yapıların boyutları tek kiracılı ofislerden gökdelenlere kadar değişebilen özelliklere sahiptir. Ofis yatırımlarınızda gayrimenkul danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmanız, kısa vadede daha büyük kazanç elde etmeniz için önemli bir adımdır.

 • Perakende

Perakende binaları, bir diğer popüler ticari gayrimenkul çeşididir. Alışveriş merkezleri, restoranlar sıklıkla metropol ortamlarda yer alır. Günümüzde toplu konut, rezidans gibi yaşam alanlarının içinde de yer alan alışveriş merkezleri ve restoranlar, ticari perakendeler içinde değerlendirilir.

 • Endüstriyel Gayrimenkuller

Endüstriyel gayrimenkuller depolardan büyük üretim tesislerine kadar uzanır. Yükseklik özellikleri ve yerleştirme kullanılabilirliği olan alanlar sağlayan endüstriyel gayrimenkuller, genellikle üretim işletmelerini hedef alan endüstriyel yatırımlardır. Kısa vadeli yatırım beklentilerine daha elverişli alternatifler içinde sıralanabilir.

 • Çok Aileli Gayrimenkuller

Apartman, yüksek katlı apartman daireleri ve daha küçük çok aileli birimler, ticari gayrimenkullere örnektir. Bir mülkte birden fazla birim bulunuyorsa, çok aileli gayrimenkul olarak sınıflandırılır. Ancak, dörtten fazla birime sahipse, ticari gayrimenkul olarak sınıflandırılır.

Birçok konut yatırımcısı, daha büyük çok aileli binalar için yatırım yapmadan önce ticari gayrimenkulü tercih eder. Konut kiracılarının ofis ve perakende kiracılarından daha kısa kiralama sürelerine sahip olduğu da yatırımcılar tarafından dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

 • Özel Amaçlı Gayrimenkuller

Özel amaçlı gayrimenkuller genellikle belirli bir işlev için inşa edilir. Hatta bu tesisleri başka bir amaç için yeniden kullanmak çok kolay olmayabilir. Özel amaçlı gayrimenkuller içinde; kişisel depolama tesisleri ve okullar örnek gösterilebilir. Eğlence ve turizm endüstrileri de özel amaçlı gayrimenkulün önemli bir bölümünü oluşturur. Oteller, havaalanları, spor stadyumları ve eğlence parkları özel amaçlı gayrimenkullere en iyi örneklerdir.

Exen Invest olarak, yatırım danışmanlığı hizmetimiz ile siz değerli yatırımcılarımızın ticari gayrimenkul alanında da gerekli satın alma sürecini profesyonel bir şekilde yönetiyoruz.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI GAYRİMENKUL SATIŞI

Exen Invest olarak yurt içi ve yurt dışı gayrimenkul satışı konusunda yüksek tecrübemiz ve uzman kadromuz ile yatırım ve değer artışı konusunda yürüttüğümüz çalışmalarda yatırımcılarımızı en doğru projeler ile bir araya getiriyoruz. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen Kıbrıs konut projeleri başta olmak üzere yatırım değeri yüksek, geri dönüş süresi 15 yılın altında projelerde, ücretsiz gayrimenkul yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyoruz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve Türkiye’de gayrimenkul alanında yaşanan tüm gelişmeleri büyük bir titizlikle takip ederek, geleceğe yönelik öngörülerimiz sayesinde döviz değer artışı beklentisi olan yatırımcılara eşsiz seçenekler sunuyoruz.

Yatırım danışmanlığı, müşterilerin beklentilerini doğru analiz etmeyi gerektirir. Yatırımcı beklentisine uygun çalışmalar, yatırımların çok etkin ve verimli gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Mülk seçiminden mülkün yönetimine kadar, yatırım sürecinin tüm aşamalarında çözüm odaklı hizmetler sunan firmamız, deneyimli ve tecrübeli ekibimizle beklentilerinizi karşılıyor. Exen Invest olarak, satış öncesi ve satış sonrası süreçlerde alanında en etkin organizasyonlardan biri olmayı başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Exen Invest olarak döviz kira getirisi ve döviz değer artışı sunan gayrimenkulleri, yatırımcılara bir araya getiriyoruz. Türkiye projeleri ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti projeleri olarak yatırımcılarımız için geliştirdiğimiz tüm süreçleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Tamamlanmış ve yeni başlayan projelerde daireler,
 • Arsa ve araziler,
 • Alışveriş Merkezi, perakende, ofis, dükkan ve iş merkezleri,
 • Sanayi ve Lojistik Tesisleri, gibi yatırım getirisi yüksek olan birbirinden farklı gayrimenkul danışmanlığı ve satış süreçlerini yönetiyoruz.

Binlerce yatırımcımıza gayrimenkul alanında profesyonel bir hizmet sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Related Posts