Kıbrısta Arsa Yatırımı

Kıbrıs'ta Arsa Yatırımı

Gayrimenkul alanında yatırım yapmak istiyorsanız Kıbrıs’ta arsa yatırımı konusu ilginizi çekebilir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti; doğasından sahillerine, turistik alanlarından otellerine kadar pek çok yönüyle çok sayıda ziyaretçinin dikkatini çekmektedir.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs, sakin bir yaşam sürmek isteyen pek çok kişinin de ilgisini çeken bir yerdir. Bu ve bunun gibi nedenlerden ötürü siz de söz konusu bölgede gayrimenkul alanında yatırım yapmak istiyor olabilirsiniz. Exen Invest ile Kıbrıs’ta kolay bir şekilde arsa yatırımı yapmanız mümkündür.

Kıbrıs, coğrafyası sayesinde pek çok kişinin seyahat etmek için tercih ettiği yerler arasında bulunur. Her yıl binlerce ziyaretçi ülkeyi ziyaret etmekte, Kuzey Kıbrıs’ın göz alıcı sahillerinin adını çıkarmaktadır. Buna ek olarak ilgili bölge, turizm alanındaki öneminin dışında birçok kişinin eğitim almayı da tercih ettiği bir yer olmayı başarır. Söz konusu bölgede gayrimenkul alanında yatırım için tercih edilebilecek çok sayıda farklı seçenek mevcuttur.

Coğrafyanın etkisi ve adanın iklimi gibi faktörler, Kıbrıs’ı hem turistik anlamda hem de yaşamak için birçok kişi tarafından tercih edilen bir yer hâline getirmiştir. Dolayısıyla arsa yatırımı yapmayı planlıyorsanız Kıbrıs, incelemeye değer bir yer olabilir.

Bafra ve İskele gibi bölgelerin yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yaparken Girne, Lefke ve Güzelyurt gibi yerler de gözden geçirilebilir. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım amaçlı olarak arsa satın alırken farklı pek çok bölgeyi incelemek isteyebilirsiniz. Dilerseniz Exen Invest olarak sizlere sunduğumuz özel hizmetlerden yararlanabilir, Kıbrıs’ta yatırım için gayrimenkul seçimi yaparken profesyonel danışmanlık alabilirsiniz.

KIBRIS’TA ARSA YATIRIMI YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Gayrimenkul konusunda yatırım yapmak istiyorsanız Kıbrıs’ı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ancak Kıbrıs’ta arsa yatırımı yapmak söz konusu olduğunda bazı önemli faktörlere dikkat edilmesinde fayda vardır.

Yatırımın yapılacağı bölgenin seçiminden arsanın boyutuna kadar pek çok unsur, bu faktörler arasında yer alabilmektedir. İlk olarak ilgili arsanın satın alınacağı bölge iyi bir şekilde belirlenmelidir. Bu noktada gelişme potansiyeline sahip ve kolay ulaşım imkânı olan uygun arsa seçeneklerinin bulunduğu yerler tercih edilebilir.

Satın alınacak arsanın ne yönde kullanılacağı da bölge seçimini etkileyebilir. Örneğin; otel yapımı için kullanılacak olan bir arsa, turizm potansiyeline sahip yerlerde seçilebilir. Öğrencilere yönelik konut inşası için kullanılacak bir arsa ise üniversitelere yakın yerlerde tercih edilebilir.

Tüm bunlara ek olarak arsanın boyutu, fiyatı ve imar izni olup olmaması gibi unsurlar da göz önünde bulundurulmalıdır. Kıbrıs’ta arsa yatırımı söz konusu olduğunda seçim yapmakta güçlük çekiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın sunduğu kolaylıklar sayesinde Kıbrıs’ta basit bir şekilde gayrimenkul yatırımı yapmanız mümkün olur.

EXEN INVEST İLE KIBRIS’TA ARSA YATIRIMI

Söz konusu Kıbrıs’ta arsa projeleri olduğunda Exen Invest olarak çok sayıda farklı gayrimenkul seçeneğini sizlere sunuyoruz. Bahsi geçen alternatiflerin yanı sıra sizlere sağladığımız çeşitli avantajlardan da yararlanmanız mümkün.

Örneğin; firmamız, hemen tapu ve teslim olanağı ile 15 yılın altında amortisman süresi sunmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul alanında yatırım yapmayı oldukça avantajlı ve kolay bir hâle getirmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Exen Invest ile Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı gerçekleştirirken kendi dilinizde hizmet almanız mümkündür. Dahası, firmamız ile havaalanı transfer ve konaklama hizmetlerine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca satış sırasında olduğu gibi satış sonrası için de türlü hizmetlerimiz mevcuttur. Kıbrıs’ta arsa yatırımı yaparken Exen Invest’i tercih edebilir, yatırım sürecini son derece pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Firmamızın sunduğu ayrıcalıklardan faydalanarak Kıbrıs’ta arsa yatırımı yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Bu noktada gayrimenkul alımlarınızda hukuksal danışmanlık ve mali müşavirlik gibi hizmetlerimizi de değerlendirebilirsiniz. Exen Invest ile Kıbrıs’ta arsa alanında yatırım yaparken gelir garantisi gibi avantajlardan yararlanmanız mümkündür.

NEDEN KIBRIS’TA ARSA YATIRIMI YAPMALISINIZ?

Eğer ki paranızı değerlendirmek için doğru bir yatırım yapmak istiyorsanız gayrimenkul yatırımını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu alanda farklı bölgelerde çeşitli seçenekler mevcuttur.

Kıbrıs’ta konut projeleri ve arsa projeleri gibi gayrimenkul seçenekleri bulunmaktadır. Coğrafyanın da etkisi ile beraber harika bir yer olan Kıbrıs, tabiatı ve sahil bölgeleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Dilerseniz pek çok gayrimenkul seçeneğinin bulunduğu Kıbrıs’ta arsa yatırımı yapmak için firmamızdan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Geçmiş veriler incelendiğinde Kıbrıs’ta gayrimenkul alanında fiyatların artış gösterdiği gözlemlenebilir. Kıbrıs’ta gayrimenkul alım ve satım işlemleri pound (£) üzerinden yapılmaktadır ve gayrimenkullerin yıllık kâr oranı yaklaşık %15 civarında seyretmektedir.

Yani Kıbrıs’ta gayrimenkul alanında yatırım yapmanın elde edilebilecek kâr bağlamında son derece iyi bir seçim olabileceği görülmektedir. Ayrıca burada arsa yatırımı yapmak için başka nedenler de bulunmaktadır. Örneğin, Kuzey Kıbrıs’ın AB’ye girme olasılığı ve gayrimenkul yatırımlarıyla oturma izni almanın kolaylaşması bunlar arasında yer alır.

KIBRIS’TA ARSA YATIRIMI YAPABİLECEĞİNİZ BÖLGELER

Özellikle gayrimenkul seçeneklerinin çeşitliliğinden ötürü Kuzey Kıbrıs, arsa alanında yatırım yapmak için incelemeye değer bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Burada arsa yatırımı yaparken tercih edilebilecek çok sayıda farklı bölge bulunmaktadır. Bu noktada gelişmekte olan ya da gelişmesi beklenen bölgelere yönelinmesi doğru olabilir.

Çünkü hâlihazırda gelişmiş bölgelere kıyasla bu tür yerlerde zaman içerisinde gayrimenkul fiyatlarında daha fazla artış görülebilmektedir. Kıbrıs’ta gayrimenkul alanında doğru tercihlerde bulunarak bir hayli kazançlı yatırımlar yapılabilir.

Kıbrıs’ta arsa yatırımı yaparken ulaşım sorunu olmayan yerlerin tercih edilmesi de akıllıca bir seçim olabilir. Ayrıca tercih edilen bölgenin turistik anlamda potansiyel sahibi olması gibi unsurlar da lokasyon seçiminde etkilidir.

Related Posts