Kuzey Kıbrıs Girne

Kuzey Kıbrıs Girne

Girne, Kuzey Kıbrıs’ın tüm tarihî, turistik ve doğal güzelliklerini içerisinde barındıran bir şehridir. Bu güzellikler arasında Bellapais Manastırı, Girne Kalesi, Hz. Ömer Türbesi ve Girne Yat Limanı vardır. Tüm bu varlıklar, turistlerin ve yatırımcıların ilgisini çekebilecek niteliktedir. Dolayısıyla yatırım yapmak isteyen kişiler için konut projeleri ve villaları cazip avantajlar taşımaktadır. Örneğin, 55 bin Poun’dan 479 bin Pound fiyatlarına kadar çıkan gayrimenkul seçenekleri mevcuttur. Siz de Girne’de yaşamak, eğitim almak ve yatırım yapmak istiyorsanız günden güne değeri artan gayrimenkul fırsatları hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs, turistik amaçla ziyaret etmek için olduğu kadar yaşamak için de harika bir yerdir. Burada huzur ve mutluluk içerisinde keyifli bir yaşam sürmek mümkündür. Ayrıca Kuzey Kıbrıs, gayrimenkul alanında çeşitli fırsatlar sunan bir yerdir. Dolayısıyla bu ülkede gayrimenkul alanında yatırım yapmayı hedefliyor olabilirsiniz. Söz konusu Kuzey Kıbrıs emlak olduğu zaman, burada tercih edebileceğiniz pek çok farklı yer vardır. Bu yerler arasında bulunan Girne hakkında çeşitli bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

Güzel tabiatından hareketli sosyal yaşamına kadar pek çok faktör Girne’yi yaşamaya değer bir yer haline getirmektedir. Aynı zamanda bu liman kenti KKTC için siyasi, tarihi ve kültürel anlamda önem sahibidir. Tüm bunlar ve diğer sebeplerden dolayı burada bir konut satın almak için Girne gayrimenkul fırsatlarını gözden geçirmek istiyor olabilirsiniz.

Bu sayfada Girne hakkında temel bazı bilgilerin yanı sıra burada gezilecek yerler hakkında bilgi elde edebilir ve Girne’de yaşam konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ardından son kısımda Girne emlak fırsatları konusunda bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

GİRNE HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kıbrıs şehirleri arasında Girne, her yıl çok sayıda turistin tercih ettiği yerler arasındadır. Bunun önemli bir sebebi kentin eşsiz güzelliği ve hareketli bir yer oluşudur, diyebiliriz. Bunun yanı sıra kentte ziyaretçilerin kalabileceği pek çok lüks otel de bulunmaktadır.

İster gezmek için ister yaşamak için burayı seçmiş olun, Girne hakkında bazı temel bilgileri merak ediyor olabilirsiniz. Bu temel bilgiler kentin nüfusundan tutun coğrafi özelliklerine kadar pek çok şey olabilir. Şimdi gelin Girne şehrinin bazı temel özelliklerinden kısaca bahsedelim.

Öncelikle Girne Kıbrıs adasının kuzeyinde, KKTC’nin Girne ilçesinde yer alan bir liman kentidir. Dolayısıyla şehrin Akdeniz’e kıyısı bulunmaktadır. Lefkoşa’ya 26 km Uzaklıkta olan Girne, Güzelyurt’tan 47 km, Gazimağusa bölgesinden de 80 km uzaklıktadır. Yani başkent Lefkoşa da dahil olmak üzere Kuzey Kıbrıs’taki birçok yere Girne’den kolaylıkla gidilebilir.

Turistik bir kent olan Girne’nin nüfusu 2011 sayımlarına göre 20.000’in üzerindedir. Girne İlçesi’nin toplam nüfusu ise 2021 tahminlerine göre 81.000 civarındadır. Doğal güzellikleri, sahilleri ve güzel iklimi ile bilinen Girne emlak alanında da çeşitli seçenekleriyle dikkat çekmektedir. Ayrıca Girne’de güzel bir yaşam için harika bir ortam sunan birçok yer vardır.

GİRNE’DE GEZİLECEK YERLER

Kuzey Kıbrıs’ın önemli merkezi yerlerinden biri olan Girne’de gezip görebileceğiniz birçok tarihi, turistik ve kültürel yer bulunmaktadır. Girne gezilecek yerler arasında Bellapais Manastırı gibi dini yapıların yanı sıra St. Hilarion Kalesi ve Bufavento Kalesi gibi yerler de bulunmaktadır. Buna ek olarak Girne Kalesi, buradaki en popüler tarihi yerlerden biridir.

Ayrıca Girne’de Girne Yat Limanı, Mavi Köşk, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Hz. Ömer Türbesi, Batık Gemi Müzesi, İkon Müzesi gibi yerlere de gidebilirsiniz. Son olarak kentin ikonik tarihi kalıntılarından biri olan Türk Tankı’nı da görmeyi unutmayın.

GİRNE’DE YAŞAM

Kuzey Kıbrıs’ın birçok anlamda önemli bir yeri olan Girne’de yaşamak oldukça güzel bir deneyim olabilir. Zira burada güzel bir tabiat, aktif bir sosyal yaşam, hoş sahiller ve çeşitli fırsatlar mevcuttur. Girne’nin güzel ve yaşanılabilecek yerleri arasında Alsancak, Karmi, Balabayıs ve Çatalköy gibi yerler bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ın bu güzel liman kentinde huzurlu bir yaşam sürmenin yanı sıra keyifli aktiviteler de yapılabilir. Örneğin Girne’de su sporları ve dağcılık gibi aktiviteler yapılabilir. Buna ek olarak tarihi yerler görülebilir, sosyalleşmek için kafe ve barlar ziyaret edilebilir. Ayrıca güzel bir mutfağa sahip olan bu yerde lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Girne’de yaşamayı hedefliyorsanız Girne emlak seçeneklerine göz atmak isteyebilirsiniz.

GİRNE’DE EMLAK FIRSATLARI

Bir turist olarak, Girne’de çok keyifli vakit geçirmek mümkündür. Aynı zamanda Girne’de uzun vadeli yaşamaya karar verenler için de müthiş fırsatlar olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle kültürüyle, tabiatıyla, sosyal yaşamıyla, huzurlu yaşam stiliyle Girne iyi bir hayat için gerekli birçok şeye sahiptir.

Buna ek olarak çok sayıda kaliteli Girne satılık ev seçeneği bulunmaktadır. Aynı zamanda söz konusu Girne gayrimenkul olduğunda, çeşitli konut projeleri ve villa seçenekleri de mevcuttur. Bu nedenle eğer Girne’de emlak alanında yatırım yapmayı hedefliyorsanız, bu konuda tercih edebileceğiniz çokça seçenek mevcuttur, diyebiliriz.

Var olan çok sayıda seçenek arasında tercihinizi yaparken buradaki gayrimenkullerin sahip olduğu özellikler ve fiyatlar sizin için oldukça önemli olabilir. İyi kalitedeki Girne emlak fırsatlarına ulaşmak için bu alanda sizlere sunduğumuz seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Böylelikle Girne’de satılık veya kiralık ev seçeneklerinin yanı sıra diğer gayrimenkul fırsatlarını araştırırken bunu güvenilir bir firma ile yapmış olursunuz.

Fiyatlar konusunda bir fikir vermesi açısından Girne’de sunduğumuz emlak seçeneklerinin £55.000 civarından başladığını ve £479.000 fiyatlarına kadar çıkan seçeneklerin olduğunu söyleyebiliriz. Sunduğumuz seçenekleri daha detaylıca incelemek için sitemizdeki Girne’de Satılık Ev bölümünü inceleyebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek Girne gayrimenkul fırsatları hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Related Posts