Kuzey Kıbrıs İskele

Kuzey Kıbrıs İskele

İskele, Kuzey Kıbrıs’ın doğusunda yer alan bir kasabadır ve en büyük ikinci ilçesidir. Burası sakin ve huzurlu bir yer olmasının yanı sıra tarihî ve doğal güzellikleriyle de ön plana çıkar. Bu güzellikler arasında Agios Philon Kilisesi, Aphendrika, İskele Kon Müzesi ve Kral Mezarları gibi yerler vardır. Ayrıca İskele, turist olarak gelmeyi seçebileceğiniz bir yer olmasının yanı sıra günden güne değerlenen gayrimenkulleriyle yatırımcılar için de oldukça caziptir. Örneğin, burada 75 bin Pound’dan 1 milyon 150 bin Pound seviyesinde fiyatları olan seçenekleri de bulmak mümkündür.

Kuzey Kıbrıs’ta çok sayıda yerleşim bölgesi bulunmaktadır ve bu yerler hem pek çok turistin hem de burada yaşamayı planlayan birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Tarihi yerleriyle, güzel tabiatıyla, müthiş sahilleriyle ve yapılabilecek birçok keyifli aktiviteyle Kuzey Kıbrıs, ziyaret etmeye değer bir yerdir.

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan yerlerden biri İskele kasabasıdır. Huzur verici yapısından tutun güzel kırsal alanlarına ve plajlarına kadar birçok özelliği, bu yeri ve çevresini sizin için ilgi çekici kılabilir. Bu nedenle burada yaşamayı ve İskele emlak alanında yatırım yapmayı hedefliyor olabilirsiniz. Eğer bu yerin gayrimenkul piyasasındaki seçeneklerini değerlendirmeyi amaçlıyorsanız İskele hakkında bilgi edinmek istiyor olabilirsiniz.

Çeşitli ülkelerden gelen birçok ziyaretçi için Kuzey Kıbrıs keyifli aktivitelerle dolu, huzur verici bir yerdir. Bunun yanı sıra üniversite eğitimi ve gayrimenkul gibi alanlarda bu ülkede çeşitli seçenekler bulmak mümkündür. Ayrıca Kuzey Kıbrıs uzun vadeli olarak yaşamak isteyebileceğiniz, hoş bir iklime ve pek çok güzel özelliğe sahip bir yerdir.

Kuzey Kıbrıs’ta yaşamayı hedefleyen kişilerin burada yaşamak için tercih edebileceği çok sayıda farklı kent ve kasaba bulunmaktadır. İskele Kuzey Kıbrıs’ın güzel kasabaları arasında yer alan harika bir yerdir, diyebiliriz. Eğer burada yaşamak, burayı ziyaret etmek veya burada gayrimenkul satın almak istiyorsanız İskele hakkında bu sayfada bulacağınız bilgileri gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

KIBRIS İSKELE HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Oldukça eski zamanlara dayanan bir tarihi, eşsiz bir doğal güzelliği ve muhteşem sahilleri olan Kuzey Kıbrıs turizm açısından harika bir yerdir. Bu yüzden burayı ziyaret etmek ve bu ülkenin güzelliklerinin tadını çıkarmak istiyor olabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmek veya burada yaşamak istiyorsanız İskele tercih edebileceğiniz yerlerden biri olabilir. Zira İskele kasabası ve çevresinde gezilecek çok sayıda farklı yer, yapılacak birçok şey bulunmaktadır. Bu sayfada bunlar hakkında bazı bilgileri bulabilir ve İskele’de yaşam hakkında fikir edinebilirsiniz. İlk olarak, bu bilgilere geçmeden önce bu kasaba ve bağlı olduğu ilçe hakkında bazı genel bilgilerden bahsedelim.

İskele Kuzey Kıbrıs’ın doğusunda yer alan ve İskele İlçesi’ne bağlı bir kasabadır. Kasabanın bağlı olduğu ilçe 774 km2 yüzölçümüne sahip, Kuzey Kıbrıs’ın Gazimağusa İlçesi’nden sonra yüzölçümü olarak en büyük ilçesidir. 32.000’in üzerinde nüfusa sahip olan İskele İlçesi’nde 28 yerleşim yeri bulunmaktadır ve bunlardan biri İskele kasabasıdır.

Kasabanın nüfusu 2006 yılına ait nüfus verilerine göre 21.000 civarındadır. Temel olarak İskele Kuzey Kıbrıs’ın sakin ve huzurlu yerlerinden biridir, diyebiliriz. Burası ziyaret etmek için harika bir yerdir ve güzel bir yaşam için gerekli pek çok şeyi sağlamaktadır. Örneğin Kıbrıs İskele gayrimenkul fırsatları açısından çok sayıda seçeneğe sahip bir yerdir.

İSKELE GEZİLECEK YERLER

Kuzey Kıbrıs’ın güzel tabiatıyla dikkat çeken yerlerinden biri olan İskele’yi ziyaret ettiğinizde buranın birçok doğal güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Bunun yanı sıra İskele gezilecek yerler açısından da oldukça zengin bir yerdir. Örneğin burada Agios Philon Kilisesi, Aphendrika, Havari Andreas Manastırı gibi yerlere gidebilirsiniz. Bunların yanı sıra İskele’de Kantara Kalesi, Panaya Kanakaria Kilisesi, İskele Kon Müzesi, Kral Mezarları gibi yerler de ziyaret edilebilir. Özetle burada gezip görebileceğiniz birçok tarihi mekan bulunmaktadır.

İSKELE’DE YAŞAM

Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret etmek isteyenler için İskele görmeye değer bir yerdir, diyebiliriz. Bunun yanı sıra İskele’de yaşam, buranın konumu ve olanakları ile oldukça huzurlu ve keyifli olabilir. Hoş bir havaya sahip İskele’de tabiatın ve plajların keyfini çıkarabilirsiniz. Burada kasaba hayatının huzurunu yaşayabilir ve çeşitli aktivitelerin tadına varabilirsiniz.

Yapılabilecek aktiviteler açısından bazı örnekler vermemiz gerekirse go-kart, trekking, yamaç paraşütü, paintball, scuba diving ve binicilik bunlardan bazılarıdır. Tüm bunların yanı sıra İskele’de tarihi ve kültürel anlamda önemi olan birçok yeri ziyaret edebilirsiniz. Kısacası İskele’de yaşamak oldukça güzel bir deneyim olabilir. Eğer burada hayatınızı sürdürmeyi planlıyorsanız veya bu bölgede emlak alanında yatırım yapmak istiyorsanız İskele gayrimenkul seçeneklerine göz atabilirsiniz.

KIBRIS İSKELE EMLAK FIRSATLARI

Ziyaretçiler ve burada yaşamak isteyen kişiler için Kıbrıs İskele harika bir yer olabilir. Burası öncelikle güzel tabiatı, temiz havası ve sakinliği ile dikkat çeken bir yerdir. Bunların yanı sıra İskele’de görülmeye değer çok sayıda mekan vardır. Ayrıca keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler için İskele birçok aktivite fırsatı da sunmaktadır. Dolayısıyla birçok turist için İskele gelmeyi seçebilecekleri bir yer olabilir. Buna ek olarak eğer yaşamınızı Kuzey Kıbrıs’ta sürdürmek istiyorsanız burayı gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs emlak alanında yatırım yapmayı veya burada bir konut sahibi olmayı hedefliyorsanız, İskele size çeşitli fırsatlar sunabilir. Zira İskele gayrimenkul alanında birçok seçenek bulunduran bir yerdir. Burada şu an £75.000 civarında fiyata sahip konutların yanı sıra £1.150.000 seviyesinde fiyatları olan seçenekler bulmak mümkündür. Sunduğumuz İskele emlak seçenekleri arasında tercihinizi yapabilirsiniz.

Related Posts