Neden Kıbrısta Yatırım Yapılmalı

Neden Kıbrıs'ta Yatırım Yapılmalı?

Kıbrıs, dünyadaki tüm yatırımcıların rağbet gösterdiği, emsallerine göre yatırım potansiyeli oldukça yüksek kabul edilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Dünyanın en güzel kıyılarından birinde kaliteli ve lüks bir yaşam sunan Kuzey Kıbrıs, 2021 yılında Amerikan iş dünyasının yayın organı Forbes dergisinde, dünyada yatırım yapılabilir en iyi beş sahilden biri olarak gösterilmiştir. Yapılan yatırımlarda elde edilen kira getirisi veya gayrimenkul satışları pound üzerindendir. Yatırımların yatırımcılara geri dönüş süresi ortalama 10-12 yıldır. Konutların mali değerlerinin yıllık olarak artışı, pound bazında %15 civarındadır ve bu oran, her geçen yıl artmaktadır.

Nüfusun ve bölgeye gelen turist sayısının artmasıyla konut ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Kuzey Kıbrıs; kulüpleri, casinoları, lüks otelleri, uzun sahil şeridi, denizi, neredeyse yılın tamamı güneş alan iklimi ve tarih turizmi ile Fransa ve İtalya’daki emsallerinden çok daha uygun maliyetli tatil avantajı sunan benzersiz bir lokasyondur. Projelerimiz içerisinde otel konseptinde işletilen, profesyonel yönetim ve kiralama hizmeti sunan, seçilen daireye göre yıllık kira garantisi veren seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Yapılacak gayrimenkul yatırımları ile Kıbrıs’ta oturum izni alınması da çok daha kolaydır.

Kıbrıs Gayrimenkul Yatırım Turları 12 YIL GERİ DÖNÜŞ SÜRESİNE SAHİP GAYRİMENKUL FIRSATLARI İLE SİZİ ÇAĞIRIYOR… Yurt dışı yatırımlarında yapmış olduğumuz iş ortaklıkları sayesinde en iyi çözüm önerilerini sizler ile paylaşmaktayız. Bu paralelde ülkemizde 25 yıllık geri dönüş süresine sahip olan “Konut Yatırımı” anlaşmalı olduğumuz projelerde 12 yıllık bir geri dönüş süresine inmektedir. Ayrıca bu projeler size hem yatırım avantajı hem de tatil olanağı sağlamaktadır. Nasıl mı? Gelin sizi Kıbrıs’ta misafir edelim ve projelerimizi detaylı olarak görme fırsatı yakalayın.

Kıbrıs’ta Sürekli Yükselen Değerler. Yıllık olarak artış Pound bazında %15 civarındadır ve her geçen yıl bu oranlar artmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta fiyatlar Rum kesimine nazaran 4 kat daha aşağıdadır.

  1. Kira Getirisi. Turist ve öğrenci sayısının artması her geçen gün konut ihtiyacını arttırmaktadır. Türkiye’de konut geri dönüş süresi 25 yıl ortalamasında iken Kıbrıs’ta bu oran 10-12 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Yıllık peşin ve/veya kısa süreli kiralama imkanları ile senelik bazda çok daha fazla kazanç elde edersiniz.
  2. Kuzey Kıbrıs’ın AB’ye Girme Olasılığı. Senelerdir devam eden müzakere sürecinde özellikle son yıllarda büyük mesafeler katedilmiştir. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapanlar için adanın birleşerek Avrupa Birliğine katılması büyük avantajlar sağlayacaktır.
  3. Kıbrıs İnsanının Yapısı ve İklimi. Kıbrıs insanın sosyal ve yardımsever yapısı, aynı zamanda hukuka göstermiş oldukları saygı bir çok ülkenin üzerindedir. Bu nedenle adli vaka oranı ülkemize kıyasla çok daha düşüktür. İklim ve doğal güzellikler açısından eşsiz ülkelerden birisidir.
  4. Oturum İzni İmkanı. Gayrimenkul yatırımlarınız ile öncellikle oturum izini almanız kolaylaşır.
  5. Turizm Yatırımları. Kıbrıs’ta önemli sektörlerden biri turizmdir. Turistik yatırımlara hız verilmesi ve yatak sayılarındaki artış önemli ölçüde artmıştır. 2007 ve 2022 yılları arasında kapasite 15.000’den 30.000’e artarak %100 büyümüştür. Gelecek 2 yıldaki beklenti ise %30 artış ile 40.000 kapasitedir

NEDEN ARSA-ARAZİ YATIRIMI YAPMALIYIZ?

Arsa, geçmişten bugüne dünyanın en eski ve en çok kazandıran yatırım aracıdır. Dünyada, sürekli artan nüfus yoğunluğu ve gelişen ticari yatırımlar sebebiyle farklı nitekillerde arsa ve arazilere olan talep sürekli artmaktadır.

YÜKSEK KAZANÇ İÇİN NEREDEN ARSA YATIRIMI YAPILMALIDIR?

Turizm potansiyeli ve mevcudiyeti bulunan, ticari gelişim maksadıyla devletin çeşitli teşvik ve destekleriyle insanları yönlendirdiği yerlerden;

Potansiyel gelişim değerleri yüksek eğitim ve sosyolojik açıdan gelişmiş, ulaşım problemi olmayan lokasyonlardan;

Kısacası gelişmiş değil, gelişmekte olan ve gelişmesi beklenen bölgelerden.

Related Posts