Neden Kuzey Kıbrıs

Neden Kuzey Kıbrıs?

Emlak alanı birçok kişiye ekonomik açıdan çekici gelen ve oldukça avantaj sağlayan bir alandır. Ayrıca getirisi yüksek yatırım yapmak isteyenler, bölge özellikleri ile yaşam standartlarını da dikkate almalıdır. Bu açıdan Kuzey Kıbrıs, yatırımcılara yeni fırsatlar sunmaktadır. Örneğin, emlak alanında uygun fiyatlarla burada iyi bir yatırım yapılabilir. Üstelik bu yatırımların değeri günden güne artmaktadır. Böylece zamanla değerlenen gayrimenkuller, iyi bir kira getirisi avantajını da doğurmaktadır. Bunların yanı sıra Kuzey Kıbrıs, eşsiz plajları ve tabiatıyla yaşamak için güzel bir yer olmasının yanı sıra YÖK tarafından kabul edilen ve kaliteli eğitim veren okullarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Emlak denilince dünya üzerinde ilgi çekici fırsatlar sunan pek çok yer mevcuttur. Bu tercihi yaparken, emlak fiyatlarından yatırımın zamanla değerlenme ihtimaline kadar birçok faktör etkili olabilir. Aynı zamanda bölgedeki yaşam standartları ve diğer fırsatlar da emlak satın alma tercihlerinizi etkileyebilir. Kuzey Kıbrıs, emlak alanında potansiyel alıcılara bazı fırsatlar sunmaktadır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs’ın emlak yatırımları konusunda bilgi edinmeye değer bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Peki emlak yatırımı için neden Kuzey Kıbrıs’ı tercih etmelisiniz?

Öncelikle Kuzey Kıbrıs’ta, uygun fiyatlarla emlak alanında iyi bir yatırım yapılabilir. Burada zamanla değerlenen gayrimenkullerin aynı zamanda iyi bir kira getirisi de olmaktadır. Dolayısıyla yatırım amaçlı gayrimenkul satın almayı amaçlıyorsanız, Kuzey Kıbrıs’daki fırsatlara bir göz atabilirsiniz. Ayrıca burada yaşamınızı sürdürmeyi planlıyorsanız da emlak alanında fırsatları inceleyebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs, hayatınızı sürdürmek için tercih edebileceğiniz harika yerlerden biridir. Şimdi gelin bu maddeleri teker teker detaylı bir şekilde inceleyelim.

KUZEY KIBRIS’TA EMLAK SEKTÖRÜNDE DEĞERLERDE ARTIŞ GÖRÜLMEKTEDİR

Emlak alanında yatırım yaparken gayrimenkul fiyatlarının yükseliyor olması şahane fırsatlar oluşturabilir. Bu durumun Kuzey Kıbrıs emlak sektöründe geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Zira geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde Kuzey Kıbrıs’taki konut fiyatları yıllık yaklaşık %10-12 civarında değer kazanmıştır. Örneğin 2012 yılında İskele Bölgesi’nde £22.000 – £24.000 arasında satılan 40-50 m2’lik stüdyo daireler 2022 yılında £70.000 – £105.000 civarında satılıyor. Yalnızca bu örnekten Kuzey Kıbrıs gayrimenkul fiyatlarının oldukça iyi bir artış gösterdiğini görebilirsiniz.

Verdiğimiz örneğin yanı sıra adanın diğer bölgelerinde de emlak değerlerinde zaman içerisinde artış gözlemleniyor. Misal vermek gerekirse Mağusa Merkez’de £35.000 civarında satılan 2+1 daireler şu anda £70.000 civarı ve daha yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Elbette bunların dışında diğer bölgelerde de kayda değer artışlar gözlemlemek mümkün. Bu fiyat artışlarının üzerine İngiliz Sterlini ve Türk Lirası arasındaki kur farkındaki değişimleri de ekleyince Kuzey Kıbrıs’ın emlak alanında müthiş fırsatlar sunduğunu söyleyebiliriz.

KUZEY KIBRIS YAŞAMAK İÇİN VE EĞİTİM İÇİN HARİKA BİR YERDİR

Gayrimenkul satın almak, bir yatırım fırsatı olarak ilginizi çekiyor olabilir. Zamanla değişen gayrimenkul değerleri akıllıca yapılan emlak alım satımlarını karlı bir fırsata çevirebilir. Ancak bunun dışında bizzat kendiniz kullanmak için Kuzey Kıbrıs satılık ev ilanlarını inceliyor olabilirsiniz. Eğer hayatınızı müthiş plajlara ve eşsiz bir tabiata sahip harika bir adada geçirmek istiyorsanız bu iyi bir fikir olabilir. Tarihinden mutfağına ve insanlarına kadar birçok şey Kuzey Kıbrıs’ı yaşamak için mükemmel bir yer haline getirmektedir.

Kuzey Kıbrıs emlak ilanları arasında size uygun bir seçeneği tercih edebilirsiniz. Yaşamak için şahane bir yer olmasının yanı sıra Kuzey Kıbrıs iyi eğitim fırsatlarına sahiptir. YÖK tarafından kabul edilen ve dünya eğitim standartlarında eğitim veren KKTC üniversitelerinde toplam 100.000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca ilkokul eğitiminden itibaren yabancı dil ağırlıklı eğitimler vermekte olan özel okullara talep oldukça yüksektir. Huzurlu ve güvenli bir ortamda, kaliteli eğitim için Kuzey Kıbrıs müthiş bir yerdir.

KUZEY KIBRIS’TA EMLAK, İYİ BİR KİRA GETİRİSİ SAĞLAYABİLİR

Gayrimenkul satın alırken iyi bir yatırım için, zaman içerisinde gayrimenkulün değerinin artması önemlidir. Böylelikle değeri yükselen gayrimenkul, yıllar sonra kar elde etmeyi mümkün hale getirir. Ancak bunun yanı sıra emlak satın alırken kira getirisi de diğer bir faktör olabilir.

Kuzey Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak için önemli sebeplerden biri de kira amortisman süreleridir diyebiliriz. Temel olarak kira amortisman süresi satış değerinin aylık kiraya bölünmesiyle elde edilir ve emlak alanında yatırım yaparken önemli bir faktör olabilir.

İstanbul gibi bir şehirde kira amortisman süresi en az yaklaşık 22 yıl civarındayken, Kuzey Kıbrıs’ta bu süre 10-16 yıl arasında değişmektedir. Örnek olarak Girne emlak piyasasında kira amortisman süresi 16 yıl civarındadır. Bunun yanı sıra Mağusa ve Lefkoşa emlak piyasalarında kira amortisman süreleri 12 yıla kadar düşmektedir. Bu seviyedeki kira amortisman süreleri yatırımcılar açısından KKTC emlak piyasasını cazip bir hale getirmektedir.

KUZEY KIBRIS’TA EMLAK, UYGUN FİYATA İYİ BİR YATIRIM FIRSATI SUNMAKTADIR

Eşsiz güzellikleri ile müthiş bir yer olan Kuzey Kıbrıs’ta emlak alanında yatırım yapmayı planlıyor olabilirsiniz. İster bu adada yaşamak için ister yalnızca yatırım yapmak için bu iyi bir fikir olabilir. Çünkü zaman içerisinde yükselmekte olan Kuzey Kıbrıs emlak fiyatları buradaki gayrimenkulleri iyi bir yatırım fırsatına çevirebilir. Bunun yanı sıra burada emlak alanında yatırım fırsatlarına oldukça uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Temel olarak Kuzey Kıbrıs’ın gayrimenkul alanında incelemeye değer bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Bu alanda ilgi çekici çok sayıda fırsata firmamız aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun için sitemizde sunduğumuz Kuzey Kıbrıs emlak seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sizlere sunduğumuz fırsatlar arasından tercihinizi yaparak bizimle iletişime geçebilir, Kuzey Kıbrıs’ta kolay ve güvenilir bir şekilde gayrimenkul yatırımı yapmak için önemli bir adım atabilirsiniz.

Related Posts